Aktuality budova Tábor

Vítání léta
05. 06. 2018
Tradičně jsme přivítali léto. Tentokrát jsme je oslavili zmrlinovým  pohárem s jahodami,  a manželé Ševčíkovi zahráli a zazpívali k poslechu i tanci. 
Celý článek
Asijské odpoledne
30. 05. 2018
Po úspěšném italském odpoledni jsme toto odpoledne věnovali Asii. A protože je veliká,povídali jsme se jen její části, místům jako je Čína, Japonsko, Vietnam... Opět obyvatelé ochutnali místní speciality a nechyběli ani koláčky štěstí, ve kterém každý našel své moudrou. A nakonec jsme si  jsme si zahráli oblíbenou hru Kufr, inspirovanou tématy z Asie. 
Celý článek
Věstonický pětiboj
17. 05. 2018
Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili Věstonického pětiboje, který je tradičně pořádán v Domově pro seniory Věstonická v Brně. Naši obyvatelé obsadili krásné 4. místo z  celkového počtu deseti družstev. Gratuluje (:
Celý článek
Jarní vystoupení MŠ Žižkova
16. 05. 2018
Děti z mateřské školky Žižkova přinesly našim obyvatelů přáníčka ke dni maminek, a tentokrát zahráli představní o Červené karkulce. Za odměnu dostali sladkou odměnu. 
Celý článek
Italské odpoledne
12. 04. 2018
Jedno odpoledne jsme si udělali troché jiné. Nazvali jsme ho  italské. A to proto, že jsme pro obyvatele připravili  italské speciality jak k jídlu, tak k pití. Popovídali jsme si o této krásné zemi, a nakonec  naši paměť  osvěžili malým kvízem. 
Celý článek
Vystoupení folklorního kroužku Skřivánek
10. 04. 2018
Tentokrá jsme strávili moc milé odpoledne při vystoupení lidového kroužku Skřivánek. Děti byly moc šikovné, a svým zpěvem i tancem v mnohých obyvatelích probudily vzpomínky na jejich vlastní dětství. 
Celý článek
Divadlo bez pravidel
05. 04. 2018
Opět nás navštívilo Divadlo bez pravidel. Tentokrát přijela babička s vnoučkem  a "Kufrem plných vzpomínek" Společně s našimi obyvateli vzpomínali, na co asi babička potřebovala různé věci a vzpomínkové předměty uschované v kufru.  
Celý článek
Velikonoční posezení
27. 03. 2018
Blížící se  svátky jara jsme využili k posezení, aktivizační pracovnice nachystali malou velikonoční ochutnávku, která lahodila nejen oku. Zároveň jsme si s obyvateli prostřednictvím kvízu a povídání vyzkoušeli, jaké máme znalosti o velikonočních tradicích.  
Celý článek
Velikonoční dílna - tvoření dekorací
19. 03. 2018
Za oknem zima, ale v kalendáři blížící se jaro. Opět nás navštívila paní Lukasová, a společně s obyvateli jsme vyráběli krásné jarní dekorace.
Celý článek
Kloboukový bál
13. 02. 2018
V měsíci únoru jsme pořádali Kloboukový bál, každý přišel s nějakou pokrývkou hlavy, buď vlastní nebo vyrobenou v dílně domova. Akce se povedla, jako na každém  správném bále se tančilo, zpívalo a hodovalo.  Nechyběla tombola s již tradiční hlavní cenou - dortem, na kterém si na závěr všichni pochutnali. 
Celý článek
Vystoupení ZUŠ Radmily Chmelové
22. 01. 2018
V novém roce nás navštívila Základní umělecká škola  Radmily Chmelové. Děti vystoupili se hrou na flétnu a klavír. Budeme se těšit na další návštěvu. 
Celý článek
Vánoční hraní s harmonikou a houslemi
18. 12. 2017
V předvánočním čase jsme si společně zazpívali lidové i vánoční písně za doprovodu harmoniky a houslí. Pan ředitel při této příležitosti předal obyvatelům již tradičně vánoční balíčky. 
Celý článek
 123456