Aktuality budova Tábor

Výlet parníkem
28. 06. 2017
V červnu jsme si zahráli na námořníky a obepluli jsme brněnskou přehradu.
Celý článek
Vítání léta
20. 06. 2017
Na Vítání léta se každý rok těšíme nejenom kvůli vynikajícímu jídlu a dobré hudbě, ale také proto, že nás čekají slunečné a dlouhé dny, které můžeme společně strávit v našem altánku. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku
13. 06. 2017
Opět nás navštívili dámy z Rezekvítku. Tentokrát zvolili téma obiloviny,  nechyběla názorná ukázka, a i možnost ochutnávky koncových produktů. 
Celý článek
Osázení mobilních záhonků
23. 05. 2017
V květnu jsme osázeli nové mobilní záhonky. Vysázeli jsme jak květiny pro potěchu oka, tak bylinky pro ozdravu těla.
Celý článek
Čarodějnický kvíz
28. 04. 2017
Pálení čarodejnic jsme letos pojali netradičně a uspořádali jsme malé kvízové dopoledne. Klienti zavzpomínali, čím je léčily jejich babičky, hledali cestu z bludiště nebo třeba poznávali druhy stromů.
Celý článek
Velikonoční dopoledne
12. 04. 2017
Opět nás navštívila paní Lukasová, tentokrát jsme připravovali velikonoční výzdobu. Obyvatelé si s naší pomocí připravili ozdobný květináč, který každému z nich přinesl trochu jarní nálady.
Celý článek
Mašličkový bál
16. 02. 2017
Pro obyvatele domova jsme uspořádali tradiční bál. Místo fraků a večerních rób se každý musel ozdobit mašlí. Lidé si zasoutěžili, nechybělo občerstení a bohatá tombola.
Celý článek
Silvestrovské posezení
30. 12. 2016
S mírným předstihem jsme s našimi obyvateli oslavili Silvestra společným přípitkem a posezením. Popovídali jsme si o uplynulých Vánocích a o tom, co nás čeká v příštím roce. Společně jsme si popřáli vše nejlepší do Nového roku, hodně zdraví a spokojenosti.
Celý článek
Vánoční vystoupení "Na co kopec dárků? Stačí pohoda!"
20. 12. 2016
Pozvání na vánoční vystoupení přijala trojice významných umělců pan Jiří Jurka, pan Ota Císař a pan Jan Kostečka, kteří si pro naše obyvatele připravili velmi příjemné pásmo vánočního povídání a vánočních písní a koled. Atmosféra byla opravdu sváteční, obyvatelé byli unešeni veselým povídáním vánočních historek i ohromujícím přednesem vánočních koled. Přesto se neostýchali a v mnoha případech se svým zpěvem k umělcům přidali. Vánoční nálada byla umocněna také vánočním přáním pana ředitele a rozdáváním vánočních balíčků, za které velmi děkujeme městské části Brno-Žabovřesky a společnosti Hartmann.
Celý článek
Bylinkové odpoledne s Rezekvítkem
14. 12. 2016
V předvánočním čase nás navštívily milé pracovnice Rezekvítku, aby si s našimi obyvateli popovídali o bylinkách. Již druhé setkání z cyklu Zdravě a aktivně s bylinkami bylo zaměřené na ochutnávku různých bylinných čajů, povídání o jejich účincích a možném použití. Ochutnávali a voněli jsem nejen k bylinkám, ale také k různým druhům medů, kterými jsme si odpoledne pořádně osladili. Obyvatelé domova si také mohli vyrobit svůj vlastní čajový pytlíček a nakombinovat si do něj své nejoblíbenější bylinky. Domů si odnášeli také vonné pytlíčky a pytlíčky na nahřívání naplněné pohankou. Příjemná atmosféra vládla celým odpolednem a vše jsme završili společně zazpívanou písničkou.
Celý článek
Vánoční vystoupení dětí z Mateřské školy Žižkova
14. 12. 2016
Malí kominíčci nás navštívili se svým milým vánočním vystoupením a potěšili v adventním čase naše obyvatele. S obyvateli domova si vzájemně popřáli veselé Vánoce a předali krásná vánoční přáníčka.
Celý článek
Tvoření vánočních věnečků
13. 12. 2016
V jednom prosincovém předvánočním dopoledni nás svojí návštěvou již tradičně potešila paní Lukasová. Přinesla spoustu krásných ozdob a pomohla obyvatelkám vytvořit jejich vlastní vánoční věneček, který v jejich pokojích potěší nejen je samotné, ale také všechny jejich milé návštěvy.
Celý článek
 1234