Aktuality budova Tábor

Prvorepubliková kavárna
25. 10. 2018
S blížícím se výročí 100. let od vzniku samostatného Československého státu jsme pozvali naše obyvatele do "Prvorepublikové kavárny". Při dobré kávě a koláčcích upečených dle receptů za první republiky jsme poseděli u dokumentu o vile Tugenhat. 
Celý článek
Jablíčkový dýchánek
16. 10. 2018
Na jedno podzimní odpoledne jsme si pro naše obyvatele připravili "Jablíčkový dýchánek". Poseděli jsme a popovídali  si odkud k nám jablka přišla, jaké máme odrůdy, čím je nám prospěšné a jiné zajímavosti. A v neposlední řadě měli všichni zúčastnění možnost zahřát se Horkým jablkem, k tomu si dát jablko v županu, zajíst to jablkovým závinem a jinými dobrotami.            
Celý článek
Zahájení běhu Univerzity III. věku
04. 10. 2018
V říjnu pan ředidel zahájel další kurz  Univerzity III. věku  Masarykovi univerzity.  Tentokrát na téma "Slavné osobnosti českého filmu".  Kurz se skládá  ze 6 setkání. Každé setkání bude  zaměřeno vždy na nějakou konkrétní osobnost. Úvodní hodina byla o hvězdě českého filmu Jindřichu Plachtovi. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku - téma papír
25. 09. 2018
V rámci cyklu  "Řemesla v běhu času" k nám opět zavítali pracovnice z neziskové organizace Rezekvítek, které nás seznámili s vznikem, historií a zpracovnáním papíru. Zpestřením pro účastníky byla možnost ozdobení vlastní papírové obálky. 
Celý článek
Výlet na Jižanský dvorek
12. 09. 2018
Září nás potěšilo ještě krásným počasím, tak jsme se jednou odpoledne vypravili společně  i s obyvateli z budovy Vychodilova na vyjížďku na Jižanský dvorek, který sídlí v Brně v Komárově. Nakonec jsme se občerstvili v blízké restauraci. 
Celý článek
Loučení s létem
06. 09. 2018
Začátkem září jsme se opět rozloučili s létem, které letos bylo opravdu letní a horké. K tanci i poslechu nám zazpívali a celým odpolednem provedli manželé Procházkovi, kteří tentokrát přijeli s pořadem Vzpomínky na 60. léta. Opět měli pro naše obyvatele připravenou malou tombolu. 
Celý článek
Zpívání s kytarou
23. 08. 2018
Jedno horké letní odpoledne jsme poseděli ve společenské mísnosti při kytaře a zpěvu. Obyvatelům jsme kromě muziky udělali radost drobným občerstvení.
Celý článek
Muzikodrama - lidové písně
07. 08. 2018
Náš domov navštívila sl. Růžena Koudelková, studentka Hudební vědy Mararykovy univerzity v Brně, která přišla se zajímavým projektem  - společně s obyvateli převyprávěla lidovou píseń  "Čerešničky, čerešničky"  formou dramatizace. Dokázala zúčastněné obyvatele vtáhnout do děje, a zapojit  je  při rozpracování písně. Určitě se budeme těšit na nějaké další setkání. 
Celý článek
Výrobě květinové vazby
31. 07. 2018
Horké letní dopoledne nám zpestřila paní Lukasová, která přinesla krásné letní květiny a ukazovala obyvatelkách, jak si vyrobit  živou květinou výzdobu. 
Celý článek
Americké odpoledne
17. 07. 2018
Dnešní odpoledne jsme věnovali Spojeným  státům americkým a  splnili  tak přání některým obyvatelům. Opět jsme na krátké prezentaci představili  historii i současnost  rtéto země, a po dávce hranolek, donutů a muffinů jsme shlédli dokument o amerických národních parcích. 
Celý článek
Návštěva Rezekvítku
20. 06. 2018
Opět k nám zavítali pracovnice z ekologické organizace Rezekvítek a společně s obyvateli se letošní rok budou věnovat tématu " Řemesla v běhu času". Tentokrát na téma "vlna". 
Celý článek
Výlet do Zoo Hodonín
06. 06. 2018
Společně s obyvateli  obou budov jsme vyrazili na výlet do Zoo Hodonín. Výlet náročný, ale vydařil se. Po procházce po zoologické zahradě jsme se občerstvili a vyrazili zpět autobusem domů. 
Celý článek
 1234567