Aktuality

Hudební odpoledne
23. 10. 2017
Odpoledne s písničkou.
Celý článek
Ovocné odpoledne
16. 10. 2017
Odpoledne plné chuti a barev.
Celý článek
Lázeňský den
13. 09. 2017
Pro zpestření sychravých dnů naše ergoterapeutky uspořádaly pro klienty domova Lázeňský den. Klienti měli možnost projít si celkem 5 stanovišť, na kterých pomocí nápověd poznávali jednotlivé lázně. Po projití této „kolonády“ jsme se sešli v jídelně, kde jsme ochutnali lázeňské oplatky a léčivé prameny z lázní, jež jsme měli možnost poznat. K ochutnání byl například Rudolfův pramen, Vincentka, Šaratica ale i Becherovka a další. 
Celý článek
Přednáška "Kladný přístup k životu"
23. 08. 2017
Klienti našeho domova se zúčastnili přednášky na téma "Kladný přístup k životu", která byla zaměřena na metody a konkrétní postupy tréninku optimistického životního stylu. 
Celý článek
Letní ovocné posezení
22. 08. 2017
Letní počasí přímo láká k posezení na zahradě a k tomu se skvěle hodí konzumace lahodného, sladkého ovoce. Ovoce už dávno neznamená jen jablko nebo hrušku, ale také různé exotické druhy, které jsou již běžně dostupné na našem trhu. Klienti měli možnost seznámit se a zároveň ochutnat různé druhy melounů, granátové jablko, granadillu, kumquat, mučenku jedlou neboli maracuji, fíky, tamarillo a další druhy exotického ovoce, které jsou pro klienty méně známé.
Celý článek
Zooterapie
27. 07. 2017

O zpestření dnů našich klientů se postaraly pracovnice ze Zookoutku u Nováčků, které k nám zavítaly se svými zvířaty, třemi ovcemi a jedním beranem. V rámci programu se klienti dozvěděli zajímavosti o těchto zvířatech, mohli si je pohladit a také nakrmit.

Celý článek
Výstava obrazů p. Bezděka
25. 07. 2017
Náš spolubydlící, architekt, výtvarník p. Richard Bezděk má výstavu obrazů na radnici v Žabovřeskách.
Celý článek
Skupinové procházky
21. 07. 2017
K aktivizaci našich klientů patří i skupinové vycházky, které jsou v našem domově velmi žádané a oblíbené. Vycházka má vždy konkrétní cíl, a sice návštěvu v místním kiosku, kde se mohou klienti nejen občerstvit, ale také načerpat energii k pokračování chůze.
 
Celý článek
Výroba domácích limonád
14. 07. 2017
Vyráběli jsme si domácí limonády ze zázvoru,  okurek  nebo máty. Klienti se podíleli na jejich přípravě a poté ochutnávce těchto voňavých, osvěžujících a léčivých nápojů
Celý článek
Výlet do parku Lužánky v Brně
11. 07. 2017

Letní slunečné počasí přímo vybízí k vycházkám, výletům  nebo návštěvám zajímavých a pro naše klienty dostupných brněnských míst, které mohou navštívit.  V rámci aktivizace jsme si takový jeden výlet udělali a navštívili veřejný park Lužánky, prošli se ve stínu vzrostlých stromů a nechybělo ani posezení v restauraci.

Celý článek
Návštěva zahrady na Kraví hoře
11. 07. 2017
Klienti z našeho domova navštívili zahradu na Kraví hoře, kde mohli obdivovat přehlídku nejen různých léčivek, ale také jedovatých, kořeninových nebo aromatických rostlin.
Celý článek
Zahradní terapie
03. 07. 2017
Krásné chvíle mezi rostlinami
Celý článek
 123456789