Aktuality

Pravidelné čtení v MŠ Gabriely Preissové
06. 11. 2018
Propojení generací probíhá i formou pravidelného čtení dětem před jejich odpoledním odpočinkem. 
Celý článek
Ladíme se do podzimu
31. 10. 2018
Příjemné odpoledení posezení v jídelně vyzdobené podzimními dekoracemi a voňavými svíčkami, které nás naladilo do podzimní nálady. Pro zpestření si mohli naši klienti zasoutěžit v podzimním kvízu a na závěr rozjímat při relaxační hudbě s podzimní tématikou.  
Celý článek
Cestovatelská přednáška o Austrálii
23. 10. 2018
Navštívil nás cestovatel se zajímavým povídáním o své cestě po Austrálii. Své zážitky doplnil promítáním fotek. 
Celý článek
Propojení generací - výroba podzimních dekorací
23. 10. 2018
Projekt "Propojení generací" pokračoval další návštěvou dětí z MŠ Gabriely Preissové. Naši klienti s dětmi strávili příjemné dopoledne, kdy společnými silami vyráběli podzimní dekorace z přírodnin. 
Celý článek
Čtvrteční kurzy Alfa
18. 10. 2018
Každý čtvrtek probíhají ve spolupráci se Salesiánským střediskem kurzy Alfa zaměřené na duchovní principy a otázky spojené s vírou. 
Celý článek
Jablkobraní
17. 10. 2018
Využili jsme letošní bohaté úrody jablek a v rámci výtvarné dílny si z nich připravili nejrůznější pochoutky. 
Celý článek
Návštěva Ježíškových vnoučat
05. 10. 2018
Navštívili nás mladí manželé, kteří byli v loňském roce zapojeni do projektu "Ježíškova vnoučata" a plnili přání našemu obyvateli. Přišli nás potěšit i se svým pejskem a pro všechny klienty přinesli vlastnoručně upečené máslové sušenky. 
Celý článek
Písničky naší babičky - vystoupení Zdeňka Černohouze
01. 10. 2018
První říjnový den nás se svým pásmem písní "Písničky naší babičky" navštívil soubor Zdeňka Černohouze. Klienti domova si mohli poslechnout a zazpívat spolu s účinkujícími písničky známých autorů jako například Fanoše Mikuleckého, Karla Hašlera, Františka Kmocha a dalších s doprovodem harmoniky a kytary. 
Celý článek
Rozloučení s létem
25. 09. 2018
Loučení s létem tentokrát vzhledem ke chladnějšímu počasí proběhlo v jídelně domova. Zamávat létu za námi přišli i zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky starosta Ing. Pavel Tyralík, 2. místostarosta Bc. Igor Fučík, MBA a náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal. Za hudebního doprovodu manželů Ševčíkových si naši klienti mohli zazpívat a zatančit a rozloučit se tak s letošním horkým létem. Jako příjemné občerstvení se podávaly výtečné karbenátky a burčák. 
Celý článek
Rezekvítek na téma "papír"
24. 09. 2018
Už tradičně k nám zavítali členové neziskové organizace Rezekvítek. Tentokrát jsme se v cyklu "Řemesla v běhu času" seznámili se vznikem a historií výroby papíru, jeho zpracováním a se současným papírenským průmyslem. Jako příjemné zpestření byla možnost ozdobit si vlastní papírovou obálku. 
Celý článek
Propojení generací s koníkem Emilem
20. 09. 2018
V rámci projektu "Propojení generací" nás opět navštívily děti z MŠ Gabriely Preissové. Společně s našimi klienty pak přivítali terapeutického koníka Emila z plemene Falabella a zkušenou hipoterapeutku Veroniku. Počasí nám přálo a mohli jsme si tak příjemné slunečné dopoledne užít na zahradě domova. Setkání a navázání blízkého kontaktu s koníkem bylo pro všechny velkým zážitkem.  
Celý článek
Pěvecké vystoupení Cyrilometodějské církevní základní školy Brno
19. 09. 2018
S repertoárem náboženských písní nás navštívily děti z Cyrilometodějské církevní základní školy na ulici Lerchova v Brně. Zazpívaly nám za doprovodu kytar, klavíru a cajunu. 
Celý článek