Aktuality

Zdravověda se studenty SZŠ EA Brno
24. 04. 2019
Ve středu dopoledne nás navštívili studenti zdravotnické školy se svým projektem  "Nestůjte a pomozte". Seznámili naše seniory s tím, jak reagovat v krizových situacích, a jak se nebát se pomoci. Připomněli si také časté potíže seniorů s krevním tlakem a s pády ,a s možnostmi jejich prevence. Představili moderní technologie pro první pomoc. Přestože klienti domova pro seniory mají vždy zajištěnu nepřetržitou profesionální péči, téma je velmi zaujalo a živě se zajímali o přednášená témata. 
Celý článek
Propojení generací s MŠ Gabriely Preissové na téma "velikonoce"
17. 04. 2019
Při dalším pravidelném setkání v rámci "Propojení generací" se naši senioři společně s dětmi věnovali velikonočnímu tvoření. Pryč je počáteční ostych dětí při prvních schůzkách a obavy seniorů, zda budou dětem v komunikaci stačit. Společně si nyní užívají příjemné chvíle a těší se na další společná setkání při nejrůznějších aktivitách. 
Celý článek
Velikonoční posezení s cimbálovou hudbou Dúbravěnka
16. 04. 2019
Svátky jara jsme přivítali zvesela při cimbálové muzice Dúbravěnka. Poseděli jsme při vínečku a občerstvili se výbornými plněnými vajíčky. Společně jsme si s hudebníky zazpívali na lidovou notečku. 
Celý článek
Nepečený jablečný dort
02. 04. 2019
Společnými silami jsme si připravili nepečený jablečný dort. I když nenáročný na přípravu, tak velmi lahodný moučník, všem moc chutnal. 
Celý článek
Promítání fotek z cest po Vietnamu
26. 03. 2019
Sešli jsme se opět po čase s panem ředitelem, abychom se při promítání fotek a zajímavém povídání přenesli do Vietnamu - velmi pestré, kulturně odlišné a lákavé země. 
Celý článek
Propojení generací s MŠ Gabriely Preissové na téma "logické hry"
13. 03. 2019
Další setkání s dětmi z MŠ Gabriely Preissové patřilo logickým hrám - procvičování smyslů, vytváření příběhů, skládání puzzle, skládání obrázků, pexesu a dalším. 
Celý článek
Oslava MDŽ
08. 03. 2019
8. března jsme v rámci páteční kavárničky oslavili Mezinárodní den žen. Ženy byly obdarovány rozkvetlými narcisy i vystoupením oblíbeného harmonikáře. K dobré kávě pak nechyběla lahodná zmrzlina. 
Celý článek
Jedeme v tom společně 2019
01. 03. 2019
První březnový den jsme se jako každoročně zapojili do soutěže Jedeme v tom společně. Trasa čtvrtého ročníku měří 2 000 kilometrů a vede z Vrbna pod Pradědem do Splitu. 
Celý článek
Vyhodnocení křížovkářské soutěže
28. 02. 2019
Po několikatýdenním luštění jsme se společně sešli, abychom ocenili nejlepší luštitele. 
Celý článek
Zabíjačkové posezení
27. 02. 2019
Únor je jak stvořený k ochutnávce zabíjačkových dobrot. Odpolední posezení s vybranými lahůdkami a proložené společným zpěvem bylo příjemným zpestřením všedního dne. 
Celý článek
Propojení generací - předjarní setkání
20. 02. 2019
Opět se naši klienti setkali v rámci Propojení generací s dětmi z mateřské školky Gabriely Preissové. Tentokrát se věnovali společnému sázení semínek dýně a rajčat. Ve druhé části setkání vyráběli květiny z barevných PET lahví. 
Celý článek
Předání daru od Ježíškových vnoučat panu Jiřímu Adamovi
20. 02. 2019
Středeční dopoledne bylo pro našeho klienta pana Adama významným dnem, kdy se mu splnilo velké přání. Za přítomnosti zástupců týmu Ježíškových vnoučat z Českého rozhlasu převzal vozík, na který se mu složili dárci na portálu Slevomat. Vozík umožní panu Adamovi být samostatný v přemísťování po budově i vyrazit s doprovodem na vyjížďku dále od domova. Obdarovaný pan Adam má z elektrického vozíku, který přispěje velkou měrou ke zlepšení jeho mobility, velkou radost. S nadšením si osvojil jeho ovládání a zvládne si dojet, kam chce a potřebuje. 
Děkujeme tímto Ježíškovým vnoučatům za fantastický dar pro našeho klienta a za smysluplný projekt, který pomáhá plnit malá i velká přání. 
Celý článek