Aktuality

Štědrý den
24. 12. 2018
Štědrý den byl v našem domově tradičně zahájen mší a vystopupením dětí za doprovodu klavíru a houslí. Odpolední společné posezení při kávě, punči a vánočním cukroví se neslo ve svátečním duchu. Byl to příjemně strávený čas u vánočního stromečku společně se zaměstnanci, kterým patří velký dík za vytvoření pohodové sváteční atmosféry.  
Celý článek
Slavnostní Vánoční koncert
20. 12. 2018
Již tradičně se i letos v našem domově uskutečnil vánoční koncert, na kterém tentokrát vystoupilo Československé komorní duo. Našim klientům přišli popřát klidné svátky i zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky, starostka Mgr. Lucie Pokorná a 1. místostarosta Mgr. Filip Leder. Úřad městské části a firma Hartmann - Rico jako každoročně přispěli na dárkové balíčky a hudební produkce pro klienty domova. Vánoční atmosféru podtrhla vůně vánočního cukroví a svařeného vína. 
Celý článek
Předvánoční setkání s dětmi z lesní školky Lištička
19. 12. 2018
Děti z lesní školy Lištička nás navštívili se svým vánočním vystoupením. Po vystoupení si společně s našimi klienty složili z papíru jednoduché vánoční andělíčky. 
Celý článek
Loňská Ježíškova vnoučata podruhé
18. 12. 2018
Už podruhé nás navštívila Ježíškova vnoučata, která plnila přání našim klientům v loňském roce. Spojila se s dalšími štědrými dárci a společně obdarovali naše klienty vánočním cukrovím a dárkovými balíčky se sladkostmi, které budou vítaným pohoštěním při našich pátečních kavárnách. 
Celý článek
Návštěva dětí z MŠ Gabriely Preissové a předání vánočního dárku
18. 12. 2018
Před vánočními svátky nás navštívila spřátelená mateřksá školka Gabriely Preissové s vánočním přáním a dárkem pro klienty domova. 
Celý článek
Těšíme se na vánoce
17. 12. 2018
V předvánočním období je v našem domově vždy bohatý kulturní program a klienti domova se mohou také sami aktivně zapojit do vánočních příprav. Společné pečení cukroví, které slouží jako občerstvení při adventních posezeních, výroba vánočních dekorací pro výzdobu pokojů a pro vánoční výstavku, návštěva vánočních trhů v centru města, to vše příjemně naplňuje adventní čas. 
Celý článek
Vystoupení Mateřské školy Beruška
12. 12. 2018
S vánočním pásmem nás navštívili děti z MŠ Beruška na ulici Plovdivská. Po krásném vystoupení si s našimi klienty předali drobné vánoční dárečky. 
Celý článek
Vánoční vystoupení a tvoření s MŠ Gabriely Preissové
11. 12. 2018
Další setkání s dětmi s MŠ Gabriely Preissové v rámci projektu "Propojení generací". Děti přišli potěšit naše seniory vánočním vystoupením a společně se pak věnovali tvoření s vánoční tématikou. 
Celý článek
Vánoční pečení
10. 12. 2018
Společně s klienty jsme strávili pohodové dopoledne při pečení vánočního cukroví.
Celý článek
Rezekvítek na téma "textil"
06. 12. 2018
V letošním roce nás naposledy navštívili členové neziskové organizace Rezekvítek s poslední dílničkou z cyklu Řemesla v běhu času. Tentokrát jsme se seznámili s historií i současností výroby textilu, z čeho se textil vyráběl, z čeho se vyrábí dnes a odkud se dováží, kde byla v Brně textilka. Závěr byl už jako tradičně věnován aktivnímu zapojení klientů tentokrát do výroby vánočních dekorací. 
Celý článek
Mikulášská zábava s Jiřím Helánem
05. 12. 2018
Mikulášskou zábavu nám letos krásnými moravskými písněmi zpříjemnil zpěvák Jiří Helán. Vstoupili jsme tak do adventního období, ve kterém čeká klienty domova bohatý kulturní program, který krásně vyplní sychravé předvánoční období. 
Celý článek
Propojení generací - společné hry s dětmi
21. 11. 2018
Opět nás navštívily děti z MŠ Gabriely Preissové v rámci projektu "Propojení generací". Při společném hraní her a skládání puzzle strávili naši klienti příjemné dopoledne. 
Celý článek