Aktuality

Božský kopeček
14. 08. 2018
Srpnové úterní odpoledne proběhlo ve znamení zmrzlinových radovánek. Klienti domova mohli ochutnat z několika druhů zmrzlin a zároveň posedět a zazpívat si při hudbě svých oblíbených hudebníků. 
Celý článek
Hudební odpoledne
18. 07. 2018
Opět k nám se svým bohatým repertoárem zavítali oblíbení hudebníci. Veselé odpoledne plné písniček doprovázeli na housle a harmoniku. 
Celý článek
Turnaj v pétanque na Věstonické
10. 07. 2018
Od Domova pro seniory Věstonická jsme přijali pozvání na krajský turnaj v pétanque. Parta nadšenců z řad našich klientů tak jela zabojovat a hájit čest našemu domovu. Nakonec vybojovali krásné 3. místo, za které jim patří velké poděkování. 
Celý článek
Ukončení Univerzity třetího věku a Vítání léta
28. 06. 2018
Čtvrteční odpoledne se neslo ve slavnostním duchu. Všem účastníkům Unverzity třetího věku předala diplomy
za její úspěšné ukončení zástupkyně Masarykovy univerzity manažerka pro koordinaci celoživotního vzdělávní
Bc. Ing. Barbora Hašková. Slavnostního aktu se zúčastnili i zástupci ÚMČ Brno - Žabovřesky starosta Ing. Pavel Tyralík, 1.místostarosta Mgr. Filip Leder a náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal. Klienti domova po slavnosti zároveň přivítali zpěvem a tancem léto za hudebního doprovodu Pavla Pokorného. 
Celý článek
Propojení generací - sportovní dopoledne
21. 06. 2018
Opět nás navštívily děti z MŠ Gabriely Preissové v rámci projektu "Propojení generací". Druhé setkání bylo zaměřeno na plnění různých úkolů na stanovištích s malou odměnou na závěr. Děti z mateřské školy i naši senioři zažili velmi pohodové a veselé dopoledne. 
Celý článek
Řemesla v běhu času s Rezekvítkem na téma "vlna"
18. 06. 2018
Opět k nám zavítaly pracovnice z Rezekvítku, organizace zabývající se ekologickou výchovou a ochranou přírody. Tentokrát přišly s tématem "Řemesla v běhu času" na téma "vlna". Dozvěděli jsme se kde se vlna bere, jak se zpracovává a jak šel čas s brněnskou Vlněnou. 
Celý článek
Výlet do ZOO Hodonín
06. 06. 2018
I letos jsme pro naše seniory uspořádali delší výlet, tentokrát jsme navštívili Zoologickou zahradu v Hodoníně. Cesta nám velmi rychle uběhla a tak jsme brzy mohli obdivovat cizokrajná zvířata, která v areálu žijí. Poté, co jsme si všechna zvířata prohlédli, navštívili jsme občerstvení, nabrali síly a těšili se na návrat domů. 
Celý článek
Vystoupení dětí z MŠ Fanderlíkova
04. 06. 2018
Děti z MŠ Fanderlíkova nás i letos přišly potěšit svým vystoupením, které bylo rozděleno na tři pásma. V prvním nás seznámily z historií hory Říp a pověstí o praotci Čechovi, ve druhém nám zahrály na flétny, a ve třetím zazpívaly písničky skladatelů Jaroslava Uhlíře a Karla Šípa. 
Celý článek
Vystoupení Sokolek, mažoretek a roztleskávaček
30. 05. 2018
Předposlední květnový den jsme strávili příjemné slunečné odpoledne ve znamení pohybu. Zatančit nám přišly ženy z TJ Sokol Brno I skladbu Ženobraní, která byla zároveň živou pozvánkou na letošní XVI. všesokolský slet. Poté se nám představily mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Mutěnická v Brně. 
Celý článek
Smažení placiček z bezových květů
23. 05. 2018
Využili jsme období, kdy kvete a voní černý bez a usmažili jsme si společně placičky z bezových květů, abychom zjistili, jak báječně chutnají. 
Celý článek
Volnočasovky na téma "bylinky"
22. 05. 2018
V rámci pravidelných volnočasových aktivit u nás v úterý proběhlo netradiční paměťové cvičení na téma "bylinky", při kterém jsme využili i přírodní zdroje z naší zahrady. Klienti si mohli procvičit téměř všechny smysly. Každou bylinku si mohli prohlédnout, "ochytat", přivonět k ní a ještě ochutnat voňavý bylinkový čaj. Aktivně se přitom zapojila i praktikantka Míša, která se při svém studiu zabývá i volným časem, a připravila si o bylinkách zajímavé povídání. 
Celý článek
Vycházka do parku Šelepka
22. 05. 2018
V úterý jsme se vydali na krásnou odpolední vycházku do sadů Národního odboje neboli parku Šelepka, vzdáleného od našeho domova pro seniory necelé tři kilometry. K parku jsme se přiblížili trolejbusem a pak už nás čekalo jen příjemně strávené odpoledne s procházkou po parku a příjemným posezením na zahrádce před místní vyhlášenou restaurací. Tam se každý občerstvil podle své chuti. Pro naše klienty to byl krásný zážitek a všichni si tento obyčejný leč nevšední výlet velmi pochvalovali. 
Celý článek