Aktuality

Výlet do ZOO Hodonín
06. 06. 2018
I letos jsme pro naše seniory uspořádali delší výlet, tentokrát jsme navštívili Zoologickou zahradu v Hodoníně. Cesta nám velmi rychle uběhla a tak jsme brzy mohli obdivovat cizokrajná zvířata, která v areálu žijí. Poté, co jsme si všechna zvířata prohlédli, navštívili jsme občerstvení, nabrali síly a těšili se na návrat domů. 
Celý článek
Vystoupení dětí z MŠ Fanderlíkova
04. 06. 2018
Děti z MŠ Fanderlíkova nás i letos přišly potěšit svým vystoupením, které bylo rozděleno na tři pásma. V prvním nás seznámily z historií hory Říp a pověstí o praotci Čechovi, ve druhém nám zahrály na flétny, a ve třetím zazpívaly písničky skladatelů Jaroslava Uhlíře a Karla Šípa. 
Celý článek
Vystoupení Sokolek, mažoretek a roztleskávaček
30. 05. 2018
Předposlední květnový den jsme strávili příjemné slunečné odpoledne ve znamení pohybu. Zatančit nám přišly ženy z TJ Sokol Brno I skladbu Ženobraní, která byla zároveň živou pozvánkou na letošní XVI. všesokolský slet. Poté se nám představily mažoretky a roztleskávačky ze ZŠ Mutěnická v Brně. 
Celý článek
Smažení placiček z bezových květů
23. 05. 2018
Využili jsme období, kdy kvete a voní černý bez a usmažili jsme si společně placičky z bezových květů, abychom zjistili, jak báječně chutnají. 
Celý článek
Volnočasovky na téma "bylinky"
22. 05. 2018
V rámci pravidelných volnočasových aktivit u nás v úterý proběhlo netradiční paměťové cvičení na téma "bylinky", při kterém jsme využili i přírodní zdroje z naší zahrady. Klienti si mohli procvičit téměř všechny smysly. Každou bylinku si mohli prohlédnout, "ochytat", přivonět k ní a ještě ochutnat voňavý bylinkový čaj. Aktivně se přitom zapojila i praktikantka Míša, která se při svém studiu zabývá i volným časem, a připravila si o bylinkách zajímavé povídání. 
Celý článek
Vycházka do parku Šelepka
22. 05. 2018
V úterý jsme se vydali na krásnou odpolední vycházku do sadů Národního odboje neboli parku Šelepka, vzdáleného od našeho domova pro seniory necelé tři kilometry. K parku jsme se přiblížili trolejbusem a pak už nás čekalo jen příjemně strávené odpoledne s procházkou po parku a příjemným posezením na zahrádce před místní vyhlášenou restaurací. Tam se každý občerstvil podle své chuti. Pro naše klienty to byl krásný zážitek a všichni si tento obyčejný leč nevšední výlet velmi pochvalovali. 
Celý článek
Věstonický pětiboj
17. 05. 2018
Jako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili soutěže Věstonický pětiboj, který se tradičně koná v Domově pro seniory Věstonická v Brně. Naši klienti přijeli obhajovat první místo z předešlých let. Z celkového počtu deseti družstev seniorů z brněnských domovů se naše družstvo umístilo opět na krásném 1. místě ! 
Velká gratulace našim bojovníkům, jsme na Vás hrdí ! 
Celý článek
Návštěva zahradnictví Čtyřlístek
16. 05. 2018
Ve středu odpoledne jsme se s našimi klienty vydali do brněnského zahradnictví Čtyřlístek, kde si mohli prohlédnout široký sortiment venkovních i pokojových rostlin a zároveň si pak udělat radost nákupem květin na výzdobu svého balkónu či pokoje. 
Celý článek
Zahájení Univerzity třetího věku
10. 05. 2018
Ve čtvrtek odpoledne proběhlo v našem domově zahájení Univerzity třetího věku. Naši klienti si tentokrát budou moci rozšířit znalosti v oboru Hvězdy českého filmu. 
Celý článek
Čarodějnice
03. 05. 2018
Až v prvním květnovém týdnu jsme si užili čarodějnické odpoledne. Sešli jsme se v zahradě domova, kde nám nejprve pěkně od podlahy zahrála romská kapela, později jsme si pochutnali na připraveném pohoštění a samozřejmě nechyběly také čarodějnice. 
Celý článek
Jarní koncert
02. 05. 2018
První květnovou středu jsem se sešli na Jarním pěveckém koncertu. Pod vedením doc. Mgr. Šárky Králové nám zazpívali posluchači JAMU obor Zpěv skladby českých i světových klasiků. 
Celý článek
Propojení generací a tvoření z balónků
02. 05. 2018
Začátkem května v rámci projektu "Propojení generací" náš domov navštívili děti z mateřské školy. Sérii společných setkání jsme zahájili modelováním z balónků, při kterém se děti při společné aktivitě seznámili s našimi seniory.  
Celý článek